Program


Program Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy 2019

Widz / Uczestnik / Współtwórca

15 lat Teatru CHOREA


23 sierpnia - 1 września 2019

Teatr CHOREA / Łódź

 

 

23 sierpnia 2019 / piątek /


SPEKTAKLE / KONCERTY

  • 18:00
    OTWARCIEFESTIWALU
    Premiera katalogu poświęconego 15-leciu Teatru CHOREA
    Otwarcie wystawy performatywno-jubileuszowej "15 lat Teatru CHOREA"
    Szklany Hall i Foyer, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi

  • 19:00
    Premiera spektaklu "ja, bóg"
    Teatr CHOREA (Polska)
    Scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi

  • 21:30
    Premiera koncertu jubileuszowego "CHOREA. Noc Muzyki"
    Teatr CHOREA i Goście (Polska)
    Szklany Hall / sala C_101, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi


WARSZTATY

  • Warsztaty "Master Class z Rosanną Gamson"
    Rosanna Gamson World Wide (USA)
    19-25 sierpnia 2019 (poniedziałek-niedziela), godz. 10:00-15:00
    Sala Warsztatowa Fabryki Sztuki w Łodzi
    Przestrzenie Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi

 

24 sierpnia 2019 / sobota /


SPEKTAKLE / KONCERTY

  • 11:00
    Małe RPS
    Spektakl "Smok/g"
    Pracownia Sztuczka, Lublin (Polska)
    Scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi

  • 14:00
    Spotkanie z Mistrzem
    Eric Andersen w rozmowie prowadzonej przez dr Artiego Grabowskiego
    Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi


WARSZTATY

  • Warsztaty "Master Class z Rosanną Gamson"
    Rosanna Gamson world Wide (USA)

    19-25 sierpnia 2019 (poniedziałek-niedziela), godz. 10:00-15:00
    Sala Warsztatowa Fabryki Sztuki w Łodzi
    Przestrzenie Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi
  • Warsztaty "Lunatycy: Sesja Otwarta"
    Helena Ros, Klaudiusz Ślusarczyk (Polska)
    24 sierpnia 2019 (sobota), godz. 16:00-19:00
    Sala C_101, Art_Inkubator  w Fabryce Sztuki w Łodzi

 

25 sierpnia 2019 / niedziela /


SPEKTAKLE

  • 11:00
    Małe RPS
    Spektakl "BB"
    Cie Petit Theatre / Wonderland Collectief (Holandia)
    Sala warsztatowa / Galeria w Fabryce Sztuki w Łodzi

  • 13:00
    Małe RPS
    Spektakl "Wonderland"
    Cie Petit Theatre / Wonderland Collectief (Holandia)
    Sala warsztatowa / Galeria w Fabryce Sztuki w Łodzi

  • 17:30
    Spektakl "Akty"
    Aurora Lubos (Polska / Wielka Brytania)
    Sala A_22, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi

  • 19:00
    Spektakl "Tragedia Jana"
    Teatr CHOREA, Warszawskie Towarzystwo Sceniczne (Polska)
    Scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi


WARSZTATY

  • Warsztaty "Master Class z Teatrem Slava"
    Elin Tisell, Maria af Klintberg, Victoria Siwek (Szwecja)

    25 sierpnia 2019 (niedziela), godz. 10:00-13:00
    Sala C_101, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi

  • Warsztaty "Master Class z Rosanną Gamson"
    Rosana Gamson Worls Wide (USA)

    19-25 sierpnia 2019 (poniedziałek-niedziela), godz. 10:00-15:00
    Sala Warsztatowa Fabryki Sztuki w Łodzi
    Przestrzenie Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi

  

26 sierpnia 2019 / poniedziałek /


SPEKTAKLE

 

28 sierpnia 2019 / środa /


WYSTAWA

  • 18:00, 19:10, 20:20
    Wystawa performatywna "13 Klatka"
    Weronika Fibich, Patrycja Terciak (Polska)
    Sala A_22, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi

 

30 sierpnia 2019 / piątek /


SPEKTAKLE

  • 19:00
    Spektakl "Po Ptakach"
    Teatr CHOREA, Earthfall Dance (Polska / Wielka Brytania)
    Scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi

  • 20:30
    Performance "Właśnie tu. Właśnie teraz."
    Janusz Adam Biedrzycki, Teatr CHOREA (Polska)
    Przestrzenie Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi

  • 21:00
    Impreza urodzinowa Teatru CHOREA
    Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi

 

31 sierpnia 2019 / sobota /


SPEKTAKLE / KONCERTY

  • 11:00
    Małe RPS
    Spektakl "Pig in a Wig in Space"
    Sean Palmer, Martina Rampulla, Kuba Pałys (Wielka Brytania / Włochy / Polska)
    Sala A_22, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi

  • 18:00
    Spektakl "Otello / Ukraina / Facebook"
    Kyiv Academic Theatre "Golden Gate" (Ukraina)
    Scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi

  • 20:15
    Spektakl "Democracy"
    AKHE Engineering Theatre (Rosja)
    Podwórko przy ul. Milionowej/Tymienieckiego 3
    Wejście przez dziedziniec Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi

  • 21:30
    Koncert "Uwolnione dźwięki"
    Maciej Rychły, Mateusz Rychły (Polska)
    Szklany Hall, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi

 

1 września 2019 / niedziela /


SPEKTAKLE / KONCERTY

  • 11:00
    Małe RPS
    Premiera spektaklu "MIASTO"
    Dziecięca grupa teatralna, Teatr CHOREA (Polska)
    Scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi

  • 14:00
    Performance "Projekt Labstreet"
    Dorota Porowska (Polska)
    Dziedziniec Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi

  • 16:00
    Spektakl "Koniec, początek - SOMA"
    Teatr O.de.la (Polska)
    Sala C_101, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi

  • 17:30
    Spektakl "Pigmalion"
    Wojtek Ziemilski (Polska)
    Scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi

  • 19:00
    ZAMKNIĘCIE FESTIWALU

    Koncert "Pythagoras meets Euclid"
    Magos Makriyannis (Grecja)
    Szklany Hall, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
    Koncert "Kukła Żywa"
    Passini / Pałyga / Słomiński / Janyst / Moński (Polska)
    Szklany Hall, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi